BLUEBAND

Kapela na maturák

BLUEBAND

Kapela na ples

BLUEBAND

Kapela na ples

BLUEBAND

Kapela na maturák

BLUEBAND

Kapela na ples

BLUEBAND

Kapela na maturák

BLUEBAND

Kapela na ples

BLUEBAND

Kapela na ples

BLUEBAND

Kapela na ples

Blueband jako kapela na ples

Na plesech jsme prožili již mnoho zim. Proto se umíme pohybovat na pódiích po celé ČR. Nevyhýbáme se ani městským slavnostem, firemním večírkům nebo svatbám. Hrajeme tak, aby si na své přišli všichni návštěvníci. Vybíráme z české i světové popmusic, ale nezapomínáme ani na tanečníky, kteří mají rádi tance standardní nebo latinsko-americké. Menší akce zařídíme včetně profesionální techniky, na velkých se bez problému domluvíme s vaším zvukařem. Máme dechovou sekci, všechno hrajeme živě a navíc ples (či maturák) kompletně odmoderujeme.

Pozvěte na svůj ples jako hosta zpěváka Michaela Malého – Karel Gott Cover, který zazpívá s naší živou kapelou a nechte se unést nejslavnějšími písněmi Karla Gotta.
Během 30–60minutového programu uslyšíte v podání tohoto znamenitého zpěváka a interpreta nejoblíbenější hity jako Lady Karneval, Být stále mlád, Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš a mnoho dalších. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost okusit kouzlo zlaté éry české populární hudby. Společně s naší kapelou vám Michael Malý připraví nezapomenutelný zážitek!

Sedmičlenná sestava

Blueband je naše největší a kompletně živě hrající sestava. Je tu proto, aby se o vašem plese ještě dlouho vyprávělo. Šest muzikantů se zpěvačkou pro vás udělá maximum. Songy z domova i ze světa vyšperkuje dechová sekce. Každý máme vlastní nástroj, ale někteří z nás také fušují do řemesla svým kolegům, proto je nástrojů vždy o něco více než muzikantů!

zpěvačkazpěváksaxofontrubkatrombonbaskytaraelektrická kytaraklávesybicí

Čtyřčlenná sestava

Xband je tu pro malé akce. Máme ho hlavně pro svatební párty, ale proč se nepotkat na malém plese? Tři muzikanti, jedna zpěvačka a spousta nástrojů. Zpíváme většinou všichni. Vždy s sebou přivezeme saxofon a trubku s trombonem. Jako koření přibalíme kytaru a bonga, aby všechny písničky dostaly tu nejlepší péči.

zpěvačkazpěváksaxofontrubkatrombonklávesyklávesy

Repertoár

Repertoár dělá kapelu, proto každý rok připravujeme nové a nové písničky tak, aby to bavilo nás i vás. Výčet je širší než delta Amazonky a pokrývá mnoho žánrů a stylů. Vybíráme z něj pečlivě na každé akci podle konkrétního obsazení kapely a hlavně podle toho, jak se zrovna bavíte. Hrajeme zejména:

  • zahraniční pop (Robbie Williams, Joe Cocker, Amy Winehouse, Tina Turner, Whitney Houston, Michael Jackson, Bruno Mars, Lady Gaga…)
  • český pop (Karel Gott, Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Chinaski, Krištof…)
  • standardní tance (waltz, slowfox, foxtrott, rock’n’roll…)
  • latinsko-americké tance (tango, rumba, samba…)
  • českou klasiku (polka, valčík)

Moderování

Moderátor je průvodce večerem a má značný podíl na jeho úspěchu. Musí vědět, co se bude dít, musí být pohodář se smyslem pro humor. Musí umět pohotově reagovat na změny a vybruslit z každé situace. Musí pochopit, že není na plese sám. Je docela na nic, když moderátor slavnostně uvede kapelu, která sedí v šatně nebo zahájí půlnoční maturitní překvapení bez maturantů (ano, stalo se nám to). A hlavně musí vědět „jak to chodí“. Proto vám takového člověka nabízíme.

  • Máme s moderováním dlouholeté zkušenosti a umíme to s technikou.
  • Nebojíme se mluvit, něco domluvit a umíme vám poradit.
  • Víme, jak to chodí a nebojíme se problémů.
  • Nabídneme vám příjemnou cenu.

Neumíme problémy předvídat – ačkoliv i to je někdy možné – ale umíme je řešit. Postaráme se o to, aby vše navazovalo a postaráme se o sebe a ostatní účinkující.

Moderátor z kapely je spojencem vás i kapely, tak se zbavte zbytečných starostí a užijte si večera.

Na co se často ptáte

Máte nějaké dechové nástroje, třeba saxofon?

Nástrojové obsazení kapely se liší podle sestavy. Saxofon však přivezeme vždy a na plesech nikdy nechyběla ani trubka nebo trombon.

Co všechno hrajete?

Jednoduše všechno. České i zahraniční písničky, hity i everegreeny. Seznam skladeb najdete v sekci Repertoár. Snažíme se, abychom vás neomrzeli, proto přidáváme každý rok několik nových pecek.

Kde všude hrajete?
Našim domovem je Vysočina, ale máme rádi i jiná místa v ČR. Hráváme pravidelně v Praze, Brně, Táboře, Českých Budějovicích, ve Znojmě, ale i v Olomouci. Zkrátka kdekoli, kde nás mají rádi. Nebráníme se ani výletům k našim sousedům. Napište a probereme to.
Kdy přijedete?
Přibližně 2 hodiny před zahájením plesu, resp. hodinu před začátkem vpouštění hostů do sálu.
Co budete potřebovat?
Zejména kontakt na správce objektu, ve kterém se ples koná. V případně maturitního plesu také jednoho člověka ze třídy, se kterým budeme řešit hudbu, moderování a všechny další požadavky.
Máte nějaké technické požadavky?
Na malé akce si přivezeme všechno svoje. V případě velkých nás prosím propojte se svým zvukařem. Snadné, že?
Co je to OSA a kdo ji platí?

Poplatky Ochrannému svazu autorskému jsou povinné a hradí je pořadatel. Seznam písní, který k podání žádosti potřebujete, najdete zde.

Co děláte o pauzách?

Jedním slovem – odpočíváme. Chvilka klidu během 6hodinové produkce všem prospěje. Pokud budete chtít, můžeme na přestávky pustit reprodukovanou hudbu na pozadí.

Jakou formou potřebujete zařídit občerstvení?

Je to hodně na domluvě, ale protože někteří z nás často vyráží už mezi 14.00 – 16.00, nemáme šanci se najíst. Proto je ideální teplá večeře dle možností objektu hned po zvukové zkoušce (kolem 19.00) nebo v době nástupu (na maturitním plese). Pití hlavně nealko, ale víte jak ;-).

Máme na plese další vystupující. Co když budou potřebovat něco pustit?

Pokud se ozvou a domluví přímo s námi, nebude to problém. Pokud mají něco (třeba telefon nebo tablet) do čeho lze zasunout 3,5 mm jack (redukci na iPhone a iPad vozíme), jsme všichni v pohodě. Pokud to pošlou předem e-mailem (jirik@blueband.cz), je to taky super. Pokud spoléhají jen na USB flash disk a my o tom nevíme, nemusí to dopadnout dobře. Nemáme důvod standardně vozit počítač a HW přehrávač v mixážním pultu je velmi vybíravý. Uvědomte si prosím, že MP3 či WAW jsou formáty s mnoha parametry (samplovací frekvence, bitová hloubka…). Největším nepřítelem je stále diakritika, MP3 tagy, mix formátů (mp4, flac apod.) a extrémně dlouhá jména souborů (typicky po grabování hudby z YouTube).

Zařídíte nám moderátora?

Ano, stačí si tuto službu objednat, plesy moderujeme běžně. Pokud to nastane, pošleme vám dotazníček, aby se na nic nezapomnělo.

Půjčíte nám mikrofon pro moderátora, pokud nebude od vás?

Můžeme Vám ho pronajmout.

Budeme promítat veselé video. Pustíte nám k tomu zvuk?
Může nastat problém se vzdáleností. Pokud o tom víte, raději se ozvěte předem, ale problém to není, pokud chcete připojit vlastní počítač s výstupem 3,5 mm jack, tak to zvládneme.
Kapela Blueband – jedním slovem úžasná. Výborná komunikace, repertoár, zpěv, hudba – vše na 100%. Vřele doporučuji, neváhejte v rozhodování. U nás na plese perfektní. Moc děkujeme!
Soňa Mužíková

Gastro show ples Valašské Meziříčí

Dobrý den, chtěli bychom Vám moc poděkovat za super atmosféru, kterou jste vytvořili na našem maturitním plese. Ohlasy lidí byly jen pozitivní a doufáme, že zase někdy zavítáte na nějaký ples do Čáslavi. Ještě jednou děkujeme.
Oktáva

Gymnázium Čáslav

Vážení Blue Banďáci, jménem celé školy Sunny Canadian lnternational School Vám mnohokrát děkujeme za Vaše krásné hraní na našem plese. Jsme velice rádi, že jste s námi vytvořili fantastickou atmosféru a znovu děkujeme, že jste nás celý večer provázeli příjemnou hudbou, která vylákala na taneční parket jak naše žáky, tak i jejich rodiče. Doufáme, že se Vám u nás na plese líbilo a těšíme se na Vás na dalších akcích Sunny Canadian.
Ing. Jitka Stiles, Ph.D., ředitelka a Mgr. Ron Stiles, generální ředitel

Sunny Canadian lnternational School

Ples 1

Stage plán

Pokud budeme účinkovat na větší akci, kde je zajištěno ozvučení, předejte prosím toto schéma svému zvukaři.

OSA

Vaší povinností pořadatelů je řádně nahlásit hudební produkci na OSA a k tomu potřebujete znát i náš playlist.

Chcete s námi protančit večer?

Rádi se vám ozveme a nabídneme kousek z toho, co umíme.

Mgr. et Mgr. Jiří Matějka

+420 608 701 500
poptavka@blueband.cz

Sledujte nás

Poptat termín